Rowerek biegowy – jaki powinien być?

Współczesne pokolenie rodziców zapewne doskonale pamięta czasy PRL-u, gdy w parkach rodzice uganiali się za swoimi dziećmi, które próbowały łapać równowagę na ówcześnie dostępnych markach. Zwykle pomagał w tym kij od szczotki, który był wkładany w ramę, dzięki któremu rodzic ratował dziecko z ciężkich opresji. Na ten moment na rynku znaleźć możemy spory wybór rowerków dla dzieci. Jednych może to przyprawiać o zawrót głowy, jednak w ten sposób mamy możliwość odpowiedniego dopasowania jednośladu dla naszego malucha w zgodzie z jego możliwościami i warunkami fizycznymi.

Dobrym pierwszym wyborem będzie na pewno rowerek biegowy, który można dostać za sprawą sklepu internetowego Lionelo. Jest to rower, który jest pozbawiony całego układu napędowego – czyli przerzutek, hamulców, korby i łańcucha.

Jego zadaniem jest przyzwyczajenie dziecka do jazdy na jednośladzie. Dzięki niemu może nauczyć się utrzymywać równowagę oraz kontrolę nad kierunkiem jazdy. Jest to na pewno dobre rozwiązanie jako pierwszy wybór. Nie potrzeba do niego bocznych kółek, ponieważ w łapaniu równowagi pomagają nogi. Poza tym dlatego, że nie ma pedałów możliwe jest sprawne odpychanie i podpieranie się.

 

Etap rowerka biegowego zwykle dotyczy dzieci w wieku od 2 do 4 lat. Artykuły dla dzieci marki Lionelo proponują kilka ciekawych propozycji rowerków biegowych, które zdecydowanie warto jest wziąć pod uwagę. Tym sposobem zyskujemy sprzęt z potrzebnymi atestami. Ponadto dostępny jest on w sprzedaży wysyłkowej, a tym samym kurierem może zostać dostarczone pod wskazany w zamówieniu adres.