Tanie wózki spacerowe – ranking

Kiedy maluch wyrośnie ze swojego pierwszego, tradycyjnego wózka, przychodzi czas, żeby rozejrzeć się za wózkiem spacerowym, który w wielu sytuacjach jest wygodniejszy dla nieco większego dziecka i pozwala mu rozglądać się po mijanej okolicy.

Ułatwieniem dla rodziców, w drodze do wybrania właściwego modelu wózka, są coroczne rankingi, prezentujące modele sprawdzone, bardzo dokładnie przetestowane, które w wynikach przeprowadzonych testów uzyskały najwyższe oceny. W rankingu dla tego  roku na najwyższych pozycjach uplasowały się wózki Caretero Alfa,  Lionelo Emma i Caretero Jeans. Wybierając któryś z nich można być spokojnym o wygodę, bezpieczeństwo oraz zachowanie prawidłowego ułożenia ciała dziecka.

Pamiętać należy, że korzystanie z nich jest uzasadnione dopiero od momentu, kiedy dziecko może już utrzymywać w stabilny sposób postawę siedzącą uzyskiwać ją samodzielnie, dopiero wtedy jest gotowe do korzystania ze spacerówki, w przeciwnym wypadku, kiedy siedzenie dziecka nie jest jeszcze tak ustabilizowane, byłoby to niezdrowe dla jego kręgosłupa, nadmiernie obciążające.

Wózek Caretero Alfa zajmuje pierwszą pozycję w rankingu prezentującym tanie wózki spacerowe. Charakteryzuje się on dużą lekkością, co wpływa na wygodę przenoszenia i obsługi wózka, a wygodę tą dodatkowo wspiera prosty system składania wózka. Sprawia to, że wózek cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców szukających czegoś poręcznego, choćby ze względu na częste podróże czy liczne dojazdy z miejsca na miejsce.

Drugim modelem jest wózek Lionelo Emma, warto zwrócić na niego uwagę ze względu na wielofunkcyjność i łatwość przekształcania wózka w tradycyjnej formie na wygodną spacerówkę, którą można umieszczać w perspektywie przedniej lub tylnej wobec kierunku jazdy.

Wózek Emma pozwala na łatwe dla opiekuna prowadzenie, dzięki regulowanej wysokości rączki, którą można określać w dziesięciostopniowej skali, a pozycję dziecka reguluje się w skali siedmiostopniowej, zmieniając kąt nachylenia oparcia.

Trzecim wyróżnionym przez nas wózkiem jest Caretero Jeans, o charakterystycznym designie. Od razu rzuca się w oczy tkanina, z której wykonany jest produkt, gdyż, jak wskazuje sama nazwa modelu, imituje ona jeans, a efekt podkreśla kontrast budowany przez wykonanie elementów tworzących wyposażenie w kolorze czarnym.

Wózek można nabyć w jednym z czterech dostępnych opcji kolorystycznych, każda oparta oczywiście o charakterystyczną tkaninę. W parze z niebanalnym wyglądem idzie wysoka jakość wykonania i udogodnienia funkcjonalne, czyniące produkt praktycznym i komfortowym w użytkowaniu.

Pozostałe miejsca wśród wózków spacerowych zajęły:
Wózki spacerowe 4Baby
Wózki spacerowe Quinny